בדק בית

אם אתם מתכננים לרכוש נכס בקרוב, מומלץ מאוד שלא תחתמו על החוזה  לפני שתבצעו בדק בית מקצועי בנכס שעתיד להיות שלכם. כשאנחנו אומרים "בדק בית" אנחנו מתכוונים, במקרה הזה, לא למשמעות האסוציאטיבית של הביטוי שפירושה פשפוש בציציות כדי להיות בטוחים בצעד שלכם, אלא בהזמנת מומחים לבדיקת הנכס במטרה לאתר ליקויי בנייה, אם קיימים כאלה.

וכל כך למה? משום שכאשר רוכשים נכס, ולא משנה אם מדובר בדירה שרוכשים מקבלן או בנכס יד שנייה, בעליה הנוכחיים וגם הקבלן יכולים לא לספר לכם אודות ליקויים הקיימים בנכס, בין אם על מנת שלא לחבל בביצוע העסקה ובין אם משום שהם בעצמם לא מודעים לקיומם.

לכן, על מנת להבטיח שאתם נכנסים לנכס שבו תוכלו להתגורר בבטחה ואשר תוכלו גם למכור בקלות בבוא העת במחיר סביר, מומלץ מאוד להזמין חברה שתבצע עבורכם בדק בית מקצועי.

בדיקה של מומחים

בדק בית מתבצע על ידי מהנדסי בניין בעלי רישיון בהנדסת מבנים, המתמחים באיתור ליקויי בנייה ובביצוע ביקורת מבנים. המהנדסים מבצעים את הבדיקות גם על פי תוכניות הבנייה המקוריות כולל תוכניות התקנת תשתיות החשמל, המים והאינסטלציה, וגם על פי הביצוע בפועל של עבודות הגמר, ביניהן עבודות הריצוף, האלומיניום, הצביעה, הסיוד וכד'.

תחומי הבדיקה

המהנדסים המתמחים בביצוע בדק בית בודקים את הנכס מהמסד ועד הטפחות, ופועלים לאיתור ליקויי בנייה שונים כגון:

  • נזילות בצנרת שגורמות לרטיבות בקירות ובתקרות.
  • בנייה שלא על פי התכנון האדריכלי.
  • איתור אנטנות סלולאריות ומקורות נוספים פולטי קרינה שעלולה להזיק לבריאות.
  • בנייה רשלנית שיכולה לסכן את הדיירים – אריחים חיצוניים שעלולים ליפול, אוורור לא מספק בחדר הביטחון, רווח גדול מדיי בין שלבים של מעקות וליקויים בטיחותיים נוספים.
  • שימוש בחומרי בניין שפג תוקפם או שהינם מסוכנים לבריאות.
  • בעיות בתשתיות החשמל, האינסטלציה, המים והביוב.
  • בדיקת איכות עבודות האלומיניום שבוצעו בנכס.
  • סדקים בריצוף ובאריחי חיפוי.
  • ליקויים אסתטיים כגון רובה מתקלפת, טיח מתקלף, אריחי ריצוף לא ישרים ועוד.
  • ליקויים נוספים שיכולות להיות להם השלכות על בטיחות הדיירים או על ערכו של הנכס.

תהליך הבדיקה

המהנדסים המומחים מבצעים סריקה יסודית של הנכס ושל הסביבה, ומציינים כל ליקוי קיים בדו"ח מפורט. עם סיום הבדיקה מוגש הדו"ח למזמיני בדק הבית, בצירוף המלצות לתיקון הליקויים, במידה שנמצאו כאלה. בדו"ח מצוין אילו מהליקויים שנמצאו הינם ליקויים מסכני חיים שיש לתקן במהירות האפשרית, ואילו תיקונים אינם דחופים ויכולים להתבצע בהמשך.

מטרות הבדיקה

ביצוע בדק בית נועד על מנת לאפשר לכם להיות בטוחים גם בכך שהנכס שאתם מתעתדים לרכוש הוא נכס בטוח למגורים וגם בכך שאתם משלמים עבורו מחיר ריאלי. במידה שבמהלך הבדיקה מתגלים ליקויים בנכס, הנכם רשאים לדרוש את תיקונם מבעליו הנוכחיים, בין אם מדובר בקבלן ובין אם מדובר בבעלים פרטיים, או את הפחתת עלות התיקונים ממחיר הנכס. במידה שבעלי הנכס מגלים התנגדות אתם רשאים לבטל את העסקה ו/או להגיש תביעה בבית המשפט. הדו"ח המסכם שתקבלו בסיום הבדיקה יכול לשמש כמסמך משפטי לכל דבר, ומשמש עדות קבילה לחלוטין לקיומם של ליקויים בנכס.

אנפה – מבצעים בדק בית עבורכם

מכון אנפה מתמחה בביצוע בדק בית לאיתור ליקויי בנייה. הבדיקות מתבצעות על ידי מהנדסים מורשים ובעלי ניסיון ברב בתחום. המהנדסים של אנפה עושים שימוש בכלים מקצועיים ובציוד מתקדם ומאתרים כל ליקויי קיים, גם אם הוא נסתר מהעין. עם סיום הבדיקה תקבלו דו"ח מסכם מפורט לגבי הליקויים שנמצאו בנכס, תוך דירוג מקצועי של דחיפות הטיפול בהם. בנוסף יכלול הדו"ח המלצות לתיקון הליקויים ויוכל לשמש אתכם במשא ומתן עם בעליו הנוכחיים של הנכס.

אין ספק, שאם אתם עומדים בפני רכישת נכס ואתם מעוניינים להיכנס אליו בראש שקט – בדק בית שיתבצע על ידי המומחים של "אנפה" הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת בדק בית מקצועי – צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.