הנושא של זיהום ואיכות אוויר עלה בצורה משמעותית למודעות האישית של כל אחד ואחת מאיתנו וגם למודעות הציבורית מבחינת תקשורת ומקבלי ההחלטות. אין ספק שאיכות האוויר אותו אנו נושמים משפיעה רבות על בעיות בריאותיות שונות ועל איכות חיינו באופן כללי. אנפה – המכון הישראלי לאיכות הסביבה מציע שירותים מקיפים של ביצוע בדיקות סקר מקיפות ומקצועיות לסיכונים וזיהומים שונים.

ביתו של אדם הוא מבצרו

האמרה שבכותרת היא ללא ספק נכונה וכל אחד מאיתנו שואף ליצור מסגרת ביתית שתהיה לא רק נוחה ונעימה אלא גם בטוחה מפני סיכונים שונים. ביתנו חייב להיות מקום נקי מזיהומים ככל שניתן על מנת לשמור על בריאותינו ובריאות משפחתנו.

במקרים רבים מדי כיום ביתו של אדם אינו מבצרו אלא מקור משמעותי לחשיפה לנושאי זיהום ואיכות אוויר ירודה לצד סיכונים נוספים כגון קרינה, איכות מים ירודה, מפגעי רעש וריח. גילוי הגורם הספציפי של זיהום ואיכות אוויר הוא צעד הכרחי על מנת להבין עם מה אנו מתמודדים ובעיקר כיצד ניתן לפתור את הבעיה.

הבעיות הבריאותיות של זיהום ואיכות אוויר ירודה הן החל מהיווצרות מחלות קשות כגון סרטן ואסטמה ועד בעיות קלות יותר כגון כאבי ראש, אוויר מזוהם אינו יכול להיות בריא ומגוון הבעיות שמקושרות לכך פשוט עצום.

גורמים נפוצים לבעיות זיהום ואיכות אוויר

מתוך הניסיון העשיר של חברת אנפה והעבודה הרבה של בעלי המקצוע המוסמכים שלנו בשטח, ניתן בצורה מאוד יעילה וכוללת לקבוע כי מבחינת בדיקות זיהום ואיכות אוויר רצוי באופן פרטני ואישי להתמקד בבית המגורים עצמו מבחינת גילוי מקורות בעייתיים. באופן כוללני יותר בהחלט מומלץ לבצע בדיקות זיהום ואיכות אוויר גם עבור משרדים, מפעלים ומקומות עבודה מכל הסוגים – כי זיהום אוויר אינו מוגבל לאזורי תעשייה או אזורים סמוכים לכביש בלבד.

אנשי המקצוע של "אנפה – המכון הישראלי לאיכות הסביבה" מספקים את הגורמים הנפוצים ביותר של בעיות זיהום ואיכות אוויר בישראל

 • תחבורה: כלי רכב פולטים כמויות גדולות של חומרים רעילים לאוויר, מדובר על זיהום אוויר חמור שגורם לאוויר להיות רווי בחלקיקים רעילים.
 • שריפת דלקים: לא רק כלי רכב שורפים דלקים מזהמים ומסוכנים לבריאות, ישנם גורמים רבים שפעילותם מערבת שריפת דלקים היוצרת בעיות זיהום ואיכות אוויר מסוגים מגוונים ורמות חומרה שונות.
 • מפעלים ותעשייה: אלו גורמים משמעותיים ביותר התורמים לזיהום אוויר ואיכות אוויר ירודה – פעילותם מערבת שלל פעילויות מזהמות עבור מכלול ההיבטים של איכות הסביבה והבריאות.
 • עשן: יכול להיווצר ממקורות שונים שהם לאו דווקא  תעשייתיים אך מוסיפים לאוויר חלקיקים מזהמים.

מה בודקים בבדיקות זיהום ואיכות אוויר?

חברת אנפה מפעליה מערך מקצועי ומתקדם ביותר של בדיקות איכות סביבה, החברה מעסיקה צוותים מיומנים שנחשבים מומחים בתחומם ועושה שימוש במכשור הטכנולוגי המתקדם ביותר. בסיום כל בדיקת זיהום ואיכות אוויר או כל בדיקה אחרת מבית חברת אנפה מופק ללקוח דו"ח מפורט הכולל חתימת בודק מוסמך – עם המלצות, דרכי פעולה אפשריות ושאר דגשים. המרכיבים העיקריים של בדיקת זיהום ואיכות אוויר הם:

 • פחמן דו חמצני
 • פחמן חד חמצני
 • ריכוז חמצן באוויר
 • אבק מזיק
 • כימיקלים שונים
 • סיבי אסבסט – ידועים כחמר מסרטן
 • זיהומים שונים

בדיקת זיהום ואיכות אוויר רלבנטית במיוחד לפני מעבר לדירה או בית חדש, כאשר יש חשש לזיהום באזור ופשוט כדי לקבל שקט נפשי ותמונת מצב אמיתית לגבי איכות האוויר.

השירות בפריסה ארצית – לפרטים נוספים וקביעת בדיקת זיהום ואיכות אוויר חייגו חינם