מהי המשמעות של תוצאות הבדיקה שתקבלו?

על פי המשרד להגנת הסביבה האמריקאי ההערכה היא שרמת הראדון הממוצעת במבנים עומדת על כ-1.3pCi/L, וכי ריכוז ראדון של כ-0.4pCi/L נמצאים באופן נורמלי באוויר החיצוני\הפתוח. המשרד האמריקאי קבע מטרה של הגבלת רמות הראדון בחללים פנימיים ללא יותר מאשר אלו שבאוויר החיצוני. אף שמטרה זו איננה ברת-השגה עדיין, הרי שבמרבית הבתים היום ניתן בכל זאת לצמצם את הרמות ל-2pCi/L או פחות.

לדעת להגנת הסביבה האמריקאי, כל חשיפה לראדון מסוכנת במידה כזו או אחרת. שום רמת ראדון אינה בטוחה. אפילו רמות ראדון הנמוכות מ-4pCi/L מהוות סכנה כלשהי, עם זאת ניתן להפחית את הסיכון ללקות בסרטן ריאות על ידי הורדת רמות הראדון ככל האפשר.

בידקו היום את ביתכם ושימרו את התוצאות. אם אתם מגלים רמות גבוהות של גז ראדון, בצעו פעולות שיפור להפחתת גז הראדון.

גז הראדון ומכירות בתים

יותר ויותר אנשים שמוכרים או קונים, שוכרים או משכירים בתים מתעניינים לפני כן באשר לרמות גז הראדון במקום. לעתים קרובות לא נותר זמן רב כדי להתעסק בראדון גם בשל שיטות הבדיקה הקיימות. הכי טוב הוא לבדוק את מצב הראדון עכשיו ולשמור את התוצאות למקרה שקונה כלשהו יתעניין בהן, גם הקונה בעצמו יוכל לבקש לבצע בדיקת ראדון לפני הקנייה\שכירות הנכס. תקנו את הבעייה אם היא קיימת, כדי שלא תסבך את תהליך המכירה\קניית הנכסים. במידה והינכם מתכננים לעבור דירה או למכור את הנכס, תוכלו ליצור עימנו קשר לייעוץ מקצועי בנושא. במקרה של חוסר זמן תוכלו להיעזר בנו ולבצע בזריזות בדיקות קצרות טווח לפני שתקבלו החלטה בנושא.

במהלך מכירת בית:
• הקונים שואלים לעתים קרובות אם הבית נבדק, והאם יש בו אלמנטים להפחתת ריכוזי גז הראדון.
• יש מהקונים הדורשים לבצע בדיקות על ידי אדם שאין לו מעורבות במכירת הבית. לכך נוכל לעמוד לעזרתכם בשל ההתראות הקצרות בהן אנו מספקים את השירות!
• הקונים עשויים לרצות ולדעת מהן רמות הראדון באזורים מסוימים בבית (למשל, במרתף שהם מתכננים לשפץ, בחדרי השינה בסלון וכו').

גז ראדון: המדריך השלם

  1. גז ראדון: סקירה כללית.
  2. איך חודר גז הראדון לביתכם?
  3. כיצד תבדקו את ביתכם?
  4. מהי המשמעות של תוצאות הבדיקה שתקבלו?
  5. איך להוריד את רמת גז הראדון בביתכם?
  6. הסיכונים בחשיפה לגז הראדון.
  7. הנחות ועובדות אודות הראדון.