שירותי הדברה ירוקה

מזיקים על סוגיהם השונים הם ללא ספק בעיה רצינית ומטרידה שעשויה אף להביא מחלות לצד נזקים רבים אחרים. אך מצד שני כיום ידוע גם ללא צל של ספק כי שימוש בחומרי הדברה כימיים חזקים ורעילים מהווה סכנה משמעותית בפני עצמה – לא רק למזיקים כמובן כי אם גם לבריאות האנשים,  חיות שנמצאות בסביבה ולסביבה עצמה.

 

בעקבות מודעות חיובית זו לסכנות ולנזקים של שיטות הדברה רעילות ומיושנות ובעקבות התפתחות טכנולוגית מהותית בשנים האחרונות התחום של שירותי הדברה ירוקה מציע כיום חלופה שאיננה רוכבת סתם על ה"גל הירוק" של התקופה האחרונה אלא היא באמת ובתמים אפשרות טובה יותר ויעילה יותר. חברת אנפה – המכון הישראלי לאיכות הסביבה פועלת בתחומי איכות סביבה ובדיקות סביבתיות שונות ובעזרת צוות מיומן ושימוש במיטב הטכנולוגיות הקיימות בתחום מציעה שירותי הדברה ירוקה יעילים ואיכותיים בפריסה ארצית.

 

מהות שיטות העבודה של אנפה הדברה ירוקה

חברת אנפה פועלת בתחום של שירותי הדברה ירוקה בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם וייעודי וידע מקצועי שנצבר בעבודה מעשית בשטח. מהותה של שיטת העבודה בביצוע הדברה ירוקה היא שימוש בחומרים טבעיים וציוד אלקטרוני שמשיג תוצאות מרשימות ביותר לגבי הדברת מזיקים והעלמתם מהשטח.

 

נקודה חשובה לגבי שירותי הדברה ירוקה מבית חברת אנפה ובאופן כללי היא שבכל זאת ישנם מקרים שבהם אין ברירה ואנו חייבים לעשות שימוש בכימיקלים המיועדים לפעול באופן ספציפי וייעודי על סוג המזיק הרלבנטי לבעיה, חומרים כימיים אלו אינם מהווים סכנה בריאותית לבני אדם או חיות.

 

היתרונות של שירותי הדברה ירוקה

כאשר לקוח נתקל בבעיית מזיקים ומזמין מאיתנו שירותי הדברה ירוקה הוא למעשה מקבל שירות שלא רק מחסל את הבעיה במהירות וביעילות אלא הוא גם מקבל שירות שאינו מסכן את בריאותו או אנשים אחרים בסביבה הרלבנטית וממגוון היתרונות הנוספים שההדברה הירוקה מציעה.

 

  • שימוש כמעט בלעדי בחומרי הדברה טבעיים וירוקים שאינם מהווים סכנה בריאותית לבני אדם או חיות מחמד.
  • שימוש בציוד אלקטרוני שמוכוון ייעודית למזיקים הספציפיים ואינו גורם בעיות בריאות או מהווה סיכון כלשהו לאנשים.
  • מבחינה תברואתית שימוש בחומרי הדברה ירוקים המיוצרים מבסיס צמחי מדובר על אפשרות טובה לאין שיעור לעומת חומרים כימיים שמתפרקים לאט וגורמים נזקים רבים לסביבה.
  • שירותי הדברה ירוקה אינם יוצרים פגיעה בסביבה בין אם מדובר על שימוש בציוד אלקטרוני מתקדם או חומרי הדברה טבעיים וירוקים.
  • שירותי הדברה ירוקה אינם מחייבים הרג של המזיקים אלא מאפשרים פשוט להעלים אותם מהשטח.

 

שירותי הדברה ירוקה יעילים כנגד תיקנים, נמלים, עכברים וחולדות, יונים וציפורים, חתולים, כלבים, יתושים, פשפשים ומזיקים נוספים.

אמצעים אלקטרוניים להדברה ירוקה

השיטה האלקטרונית במסגרת שירותי הדברה ירוקה אינה כוללת שימוש בחומרי הדברה והיא מריקה את המזיקים בצורה הומנית שפשוט גורמת להם לעזוב את השטח הרלבנטי. חלק מהאמצעים הקיימים במערך שירותי ההדברה ירוקה של חברת אנפה הם:

 

  • אולטראסאונד: הדברה אלקטרונית עושה שימוש בשידור גלי אולטרא-סאונד בתדרים המותאמים לטווחי השמיעה של המזיקים הרלבנטיים והרעש המחריד (רק עבורם) גורם להם לברוח מהמקום.
  • גלי קול: לרוב נעשה שימוש בגלי קול בתדרים נמוכים שגורמים ליונים למשל לברוח מהאזור.
  • תאורה: שימוש בתאורה מיוחדת גורמת למזיקים שונים בהלה ובלבול ובריחה מהמקום.
  • שיבוש שדות מגנטיים: מזיקים מסוימים משתמשים בשדות מגנטים לצורך התמצאות בסביבה, שיבוש שדות אלו בציוד מתקדם מסייע מהותית לצורך שירותי הדברה ירוקה והעלמת המזיקים מהשטח.
  • תנודות ססמיות: מעין אפקט של רעידת אדמה בטווחים שאינם מורגשים לבני אדם או למבנה ותכולתו, יעיל במיוחד למזיקים תת קרקעיים.